Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 954 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


NIEDZIELA

poniedziałek, 01 czerwca 2009 13:24

Rano pojechaliśmy do Morning Star, które mieści w budynkach, postawionych przez służbę PTL (Praise the Lord, założona przez Jima Bakera). Budynek, w którym Morning Star ma swoje nabożeństwa, jest niezwykły - coś w rodzaju hotelu, który w środku ma dziedziniec i uliczkę, oczywiście wszystko pod dachem. Mieliśmy krótką rozmowę z Rickiem Joynerem - zaprosiliśmy go do Polski. Potem było nabożeństwo z bardzo dobrym, strategicznym kazaniem Ricka. Wzywał amerykański Kościół do aktywnego działania, które zapobiegnie nadchodzącemu kryzysowi w USA (ale nie chodzi o kryzys materialny, tylko niebezpieczeństwo odchylenia w kierunku skrajnie prawicowym i antysemickim na bazie kryzysu ekonomicznego, podobnie jak to było w Niemczech w latach 30‑tych). Potem skorzystaliśmy jeszcze z posługi proroczej przygotowanego zespołu - trafne, poruszające słowa!

Po nabożeństwie pojechaliśmy na spotkanie z Watkinsami. Zaprosili nas na obiad do tradycyjnej amerykańskiej restauracji. Piszę o tym, żebyście wiedzieli, że Rick nie ulega presji choroby, ale prowadzi aktywne życie włączając w to posiłki i spotkania z ludźmi. Jeszcze męczy się szybko z powodu operacij, która była zaledwie kilka dni temu, ale żyje jak człowiek, który ma przed sobą życie! Tak jak Pan Bóg mu obiecał.

Potem pojechaliśmy do Ricka - mieszkają w bardzo pięknym, przestronnym domu. I otoczenie też jest ładne i spokojne. Mieliśmy tam czas na rozmowy i przygotowanie do wieczornego spotkania w Kościele. Pojechaliśmy tam na godz. 18‑tą. Było zgromadzonych około 100 osób. Nie tylko z ich Kościoła, ale przyjechało wielu przyjaciół (na przykład John i Eileen Daigle'owie, którzy spędzili w Polsce 10 lat służąc naszemu Kościołowi). Rick wyjaśnił wszystkim swoją sytuację, potem my opowiedzieliśmy w jaki sposób widzimy chorobę Ricka - jako diabelski atak ze strony przeciwnika, zemsta za to, czego Rick dokonał w Polsce. Również Lisa, żona Ricka, podzieliła się swoim przekonaniem - należy walczyć w oparciu o prorocze obietnice i Słowo Boże. W trakcie modlitwy podzieliliśmy się strategią walki, do jakiej Bóg nas poprowadził:

  • uwielbianie Boga

  • ogłaszanie Bożej świętości

  • ogłaszanie Bożych obietnic nad życiem Ricka

Modlitwa trwała znacznie dłużej, niż to było zaplanowane, prawie 3 godziny.

Bardzo wiele osób dziękowało nam, że przyjechaliśmy i mówiło nam, że byliśmy wielką zachętą dla miejscowego Kościoła.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

MODLITWA O RICKA

niedziela, 31 maja 2009 4:22

Dzisiaj (sobota) modliliśmy się o Ricka. Najpierw mieliśmy razem czas uwielbienia Boga i staraliśmy się usłyszeć, co do nas mówi. W rezultacie doszliśmy do przekonania, że ta choroba jest atakiem diabelskim ze względu na to, co Rick osiągnął w Polsce, w czym go Bóg użył. Przeciwnik mógł zaatakować z powodu pewnych dziedzicznych obciążeń oraz czarów, którymi Rick został zaatakowany będąc w Polsce. Wszyscy mieliśmy przekonanie, że to nie jest wyznaczony przez Boga czas, aby on odszedł, że są jeszcze rzeczy, które mają się wypełnić w jego życiu. Wobec tego modliliśmy się o Ricka, występując przeciwko rakowi i ogłaszając Boże życie dla niego. Odczuliśmy też jednomyślnie, że w tej walce jego żona, Lisa ma szczególny autorytet. Trwającą kilka godzin modlitwę zakończyliśmy uwielbieniem Boga, szczególnie ze względu na Jego świętość. Zdecydowaliśmy się od tego czasu trwać w uwielbieniu Boga i trzymać się dobrego wyznania o Bożym uzdrowieniu. Jutro rano mamy być na nabożeństwie w Morning Star (u Ricka Joynera), potem posiłek z rodziną Ricka i przyjaciółmi, a następnie wieczorne spotkanie modlitewne w jego kościele.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

JUŻ W USA

sobota, 30 maja 2009 13:00

W piątek popołudniu dolecieliśmy do Charlotte w USA. Miałem ciekawą rozmowę z oficerem imigracyjnym (dla tych, co nie wiedzą: to są ludzie, od których zależy, czy wjeżdżasz do USA czy nie, posiadanie wizy wcale nie gwarantuje wjazdu). Najpierw był gotów mi pomóc udzielając wskazówek jak dotrzeć do Ricka, bo sam mieszka w tej okolicy (trochę na południe do Charlotte), a gdy dowiedział się po co przyjeżdżam, życzył mi Bożego błogosławieństwa. Chciał więcej wiedzieć o Ricku, a gdy mu parę rzeczy powiedziałem, to sam zadeklarował, że będzie się modlił o niego - takie nastawienie oficera imigracyjnego jest niezwykłą rzeczą!

Na lotniku czekali na nas Rick i Lisa, a także Gerry Edwards (niektórzy z nas znają go od kilku lat) i Eric Newmann, którego spotkałem po raz pierwszy. Pojechaliśmy do domu Edwardsów, gdzie mieliśmy czas społeczności ze sobą. Byliśmy bardzo zmęczeni, więc około 21-szej ich czasu (czyli około 3 nad ranem naszego czasu poszliśmy spać). W załączeniu zdjęcie Ricka i Lisy, jakie zrobiłem w domu u Edwardsów.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW WIZYTY U RICKA

czwartek, 28 maja 2009 23:33

Mam już trochę informacji jak będzie wyglądał nasz pobyt w USA. Z lotniska w piątek po południu odbiorą nas Gerry Edwards (wielokrotnie był w Polsce), Rick i jego żona Lisa. Wieczór spędzimy u Edwardsów. Sobota ma być poświęcona głównie na modlitwę. W niedzielę rano jedziemy do Morning Star, na nabożeństwo do Ricka Joynera (bo to jest w Charlotte). Potem lunch z Watkinsami i w niedzielę wieczór będzie specjalne nabożeństwo poświęcone modlitwie o Ricka. W poniedziałek po południu wylatujemy z powrotem, aby być w Polsce we wtorek przed południem.

Bardzo proszę o modlitwę przez cały czas naszego pobytu, a szczególnie na początku, bo nie wiemy kiedy i co Pan Bóg będzie chciał uczynić. Nie ma powodu, aby czekał na niedzieli wieczór, chociaż i tak może być.

Bieżące informacje na temat Ricka można znaleźć na specjalnej stronie pod adresem: http://www.caringbridge.org/visit/rickwatkins


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

WYJEŻDŻAMY DO RICKA WATKINSA!

środa, 27 maja 2009 10:30

Nie planowałem już w tym roku wyjazdów zagranicznych. Ale stało się inaczej. Wszystko zaczęło się niegroźnie. Od kiedy Rick Watkins razem z rodziną opuścili Polskę jesienią zeszłego roku, dostawaliśmy od nich listy informujące o jego służbie. Wyjazdy do różnych krajów, plany napisania książek, zakup domu itp. Takie typowe newslettery informujące przyjaciół o tym, co się dzieje i dające możliwość wsparcia w modlitwie. Ale kilka tygodni temu pojawiły się wieści, że Rick ma kłopoty z jedzeniem. I to zmusiło go do badań przewodu pokarmowego. Badania pokazały, że jest jakiś guz w dwunastnicy, który blokuje przewód pokarmowy, ale najprawdopodobniej nie są to zmiany rakowe. Potem przyszły kolejne i kolejne badania, a Rick nie czuł się dobrze i okazało się, że to jednak jest rak. Zaplanowano operację w celu usunięcia tego guza. Niestety, operacja pokazała, że z tego guza są już przerzuty. Wobec tego chirurg zrobił najprostszy zabieg polegający na obejściu chorego miejsca, żeby Rick mógł jeść i wzmocnić się przed chemioterapią/naświetlaniami. W końcu dotarło do nas, że jest to ostatnie stadium raka i medycyna nie daje mu wielkich szans na przeżycie więcej niż kilku miesięcy...

Dla tych, co tego nie wiedzą. Rick jest wyjątkowym człowiekiem. Nie znam drugiego takiego misjonarza w Polsce, którego Bóg tak znacząco by używał. Dzięki jego zaangażowaniu powstał ruch modlitewny i inicjatywa Polska 24. To on zaczął i prowadził przez wiele lat wydawnictwo "W wyłomie". To on miał niezwykły pomysł obozów uczniostwa dla młodzieży trwających 6 tygodni - w tym czasie życie uczestników ulegało radykalnej zmianie! To on zainicjował razem z Mate.O młodzieżowe konferencje "Przełom" (odbyły się już 3). To on wpadł na pomysł polskich misjonarzy działających w Polsce - owoc lokalnej, osiedlowej pracy młodych ludzi jest wspaniały.

Jakieś 2-3 lata temu Bóg zaczął mówić do nich o wyjeździe z Polski. Ze względu na spadek po rodzicach i zmianę polskiego prawa podatkowe musieli ten wyjazd przyśpieszyć o kilka miesięcy. Wyjechali jesienią 2008 roku po 17 latach spędzonych w Polsce. Troje z ich pięciorga dzieci urodziło się tutaj. Wszystkie wychowały się właściwie w Polsce. Dla nich wyjazd do USA nie jest powrotem do Ojczyzny, ale raczej wyjazdem do innego kraju. Ta rodzina zostawiła u nas trwały i dobry ślad po sobie!

Wszystko wskazuje, że jest to jakiś rodzaj ataku diabelskiego na człowieka, którego Bóg niezwykle używał w naszym kraju. Dlatego powinniśmy walczyć o jego życie. Jego zwycięstwo będzie naszym zwycięstwem. Jesteśmy jako polski Kościół ich Kościołem i podejmujemy odpowiedzialność, aby modlić się i walczyć o Ricka.

W najbliższy piątek rano wyjeżdżamy we czwórkę: ja, Bogdan Olechnowicz, Jurek Rycharski i Wiesiek Ziemba. Będziemy w Charlotte (Północna Karolina, USA) po godz. 15-tej (po 21-szej polskiego czasu, jest 6 godzin różnicy). Spędzimy tam 3 dni: sobotę, niedzielę i poniedziałek (po południu wylatujemy, we wtorek rano jesteśmy z powrotem w Polsce).

Na razie wiem, że na niedzielę godz. 18:00 zostało zaplanowane specjalne nabożeństwo w Kościele Prezbiteriańskim w St. Giles. Będziemy modlić się o Ricka.

Bardzo proszę wszyskich czytających o wsparcie w modlitwie tego wyjazdu, abyśmy wiedzieli, czego Pan od nas oczekuje. On może działać w dowolnym momencie i w dowolny sposób. Jeśli nic szczególnego nie wydarzy się wcześniej, to proszę o przyłączenie sie do modlitwy w niedzielę (spotkanie zacznie się w niedzielę o północy naszego czasu).


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 22 marca 2018

Licznik odwiedzin:  11 691  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Archiwum

O moim bloogu

relacje z podróży zagranicznych

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 11691

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl